Regulamin określa zakres i rodzaj świadczonych usług przez Gabinet Ementes, a także warunki ich świadczenia.
Podmiotem prowadzącym Gabinet Ementes jest Paulina Czyżyk prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Ementes Paulina Czyżyk, ul Starowiejska 6/12 82-300 Elbląg, wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej przez ministra właściwego ds. gospodarki, NIP 5782896590, REGON 388784660. Usługi świadczone są osobiście przez Paulinę Czyżyk – psychologa (dalej: Usługodawca)
Usługodawca jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
Wszystkie usługi świadczone w ramach Gabinetu są zgodne z Kodeksem Etyki Psychologa oraz przepisami obowiązującego prawa polskiego.
Usługi świadczone są w formie tradycyjnej w gabinecie mieszczącym się w ul. Romualda Traugutta 86, 82-300 Elbląg oraz drogą elektroniczną (wideokonferencja) za pośrednictwem wybranego komunikatora.
Usługodawca może odmówić świadczenia usługi, jeżeli zgłaszany przez Klienta problem wykracza poza zakres świadczonych usług, jeżeli uzna, że świadczone przez niego usługi nie są odpowiednie wobec zgłaszanego problemu lub w przypadku niedostatecznego stanu zdrowia psychofizycznego klienta.
Usługodawca może odmówić świadczenia usług osobie będącej pod wpływem alkoholu, środków psychoaktywnych, agresywnej lub naruszającej jego dobra osobiste.
§ 2. Usługi i jakość ich świadczenia
Gabinet świadczy na rzecz Klientów (dalej zamiennie: Klient i Pacjent) usługi specjalistyczne (dalej: Usługi) z zakresu:
Poradnictwa i wsparcia psychologicznego;
Konsultacji psychologicznych;
Psychologii sportu.
Usługi realizowane są na zlecenie Klienta lub na zlecenie rodzica lub opiekuna prawnego Klienta wyłącznie za jego zgodą.
Konsultacje psychologiczne (dalej: Konsultacje) mają na celu wstępną ocenę problemów Klienta, zrozumienie jego potrzeb, oczekiwań oraz określenie dalszych możliwości udzielenia Poradnictwa psychologicznego.
Konsultacje obejmują jedno lub więcej spotkań, podczas których Usługodawca przeprowadza wywiad diagnostyczny oraz formułuje wstępne zalecenia.
Konsultacje mają charakter doradczy i mogą prowadzić do rekomendacji rozpoczęcia psychoterapii lub innych form wsparcia.
Poradnictwo psychologiczne (dalej: Poradnictwo) ma na celu przygotowanie indywidualnego programu wsparcia dostosowanego do specyficznych potrzeb Klienta, zmierzającego do pomocy w trudnych sytuacjach życiowych.
Usługi w ramach Poradnictwa obejmują identyfikację źródeł problemów lub trudności, z jakimi zmaga się Klient.
Celem poradnictwa jest kształtowanie i rozwijanie indywidualnego potencjału Klienta, nauczenie umiejętnego wykorzystania go w codziennym życiu, osiągnięcie harmonii i spokoju oraz redukcja lęków.
Poradnictwo jest procesem wymagającym zaangażowania klienta oraz systematycznej pracy nad osiągnięciem ustalonych celów.
Program wsparcia ustala indywidualne warunki oraz cele współpracy, które są dostosowane do potrzeb Klienta. Program ten może nieznacznie modyfikować Regulamin, aby lepiej odpowiadać specyficznym potrzebom Klienta.
Usługi psychologa sportu (dalej: Psychologia sportu) obejmuje specjalistyczne wsparcie psychologiczne dla zawodników, trenerów oraz rodziców, mające na celu rozwój i optymalizację umiejętności psychicznych związanych z uprawianiem sportu. Wsparcie to obejmuje zarówno aspekt mentalny, jak i fizyczny, uwzględniając holistyczne podejście do rozwoju sportowca.
Usługi w ramach Psychologii sportu polegają na prowadzeniu spotkań z zawodnikami, trenerami oraz rodzicami dostosowując metody pracy do specyficznych potrzeb każdej z tych grup.
Celem Psychologii sportu jest wspieranie Klientów w rozwijaniu umiejętności psychologicznych niezbędnych do osiągania optymalnych wyników sportowych oraz radzenia sobie z wyzwaniami związanymi z rywalizacją i treningiem.
Obejmują m.in. tworzenie indywidualnych programów wsparcia opartych o potrzeby i oczekiwania sportowca, rodzica czy trenera, trening mentalny.
Usługi (w szczególności usługi z zakresu Psychologii sportu) mogą być prowadzone w formie zajęć grupowych dla zawodników, trenerów lub innych członków klubu sportowego na zlecenie klubu. Zajęcia te mają na celu rozwój umiejętności mentalnych i psychologicznych wśród uczestników oraz wsparcie w budowaniu silnego i zgranego zespołu.
Zakres i tematyka zajęć grupowych ustalana jest indywidualnie, zgodnie z aktualnymi potrzebami klubu sportowego oraz jego członków.
Forma zajęć grupowych może być dostosowana do specyfiki danej dyscypliny sportowej oraz poziomu zaawansowania uczestników. Harmonogram i cele zajęć są ustalane indywidualnie w porozumieniu z klubem sportowym.
Mimo grupowej formy zajęć, Usługodawca zobowiązuje się do zachowania poufności i poszanowania prywatności uczestników zajęć grupowych zgodnie z zasadami etyki zawodowej.
Usługodawca poddaje swoją pracę stałej superwizji w celu podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i zapewniania najwyższej jakości świadczonych usług.
Superwizja polega na omówieniu przypadków oraz konsultacjach z bardziej doświadczonymi psychologami (superwizorami) w celu doskonalenia warsztatu pracy.
Superwizja jest prowadzona przez wykwalifikowanych i doświadczonych superwizorów, zgodnie ze standardami określonymi przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Wszystkie informacje omawiane podczas superwizji są traktowane jako poufne i podlegają tajemnicy zawodowej, zgodnie z obowiązującymi standardami etyki zawodowej.
Klient, korzystając z usług Usługodawcy, wyraża zgodę na anonimowe omawianie jego przypadków w ramach superwizji, bez ujawniania danych osobowych ani innych informacji umożliwiających identyfikację klienta.
§ 3. Klienci
Z Usług mogą korzystać osoby pełnoletnie z zastrzeżeniem §3 ust. 2 i 3.
Osoby małoletnie mogą skorzystać z Usług wyłącznie za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.
W przypadku osób małoletnich, które ukończyły 16 rok życia, korzystanie z usług odbywa się po wyrażeniu zgody rodziców lub opiekunów prawnych oraz Klienta (zasada podwójnej zgody).
Na prośbę Usługodawcy rodzice lub opiekunowie prawni dziecka zobowiązani są do przedstawienia najbardziej aktualnego orzeczenia sądowego lub jakiegokolwiek innego dokumentu, z którego wynika sposób sprawowania opieki nad dzieckiem.
Usługodawca ma prawo jednorazowo wylegitymować rodzica lub opiekuna prawnego dziecka w celu ustalenia czy jest on przedstawicielem ustawowym Pacjenta.
§ 4. Umawianie i odwoływanie wizyt, płatności
Wizyty odbywają się wyłącznie po wcześniejszym umówieniu.
Wizyty odbywają się w według harmonogramu ustalonego indywidualnie ze świadczeniobiorcą.
Klient ma obowiązek odwołać spotkanie, jeżeli nie ma możliwości się na nim pojawić. Wiadomość informującą o odwołaniu spotkania należy przesłać drogą telefoniczną, sms lub za pomocą komunikatorów internetowych.
Spotkanie odwołane przez Klienta z co najmniej 24 – godzinnym wyprzedzeniem nie podlega opłacie.
Wizyta odwołana w terminie krótszym niż 24 godziny lub nieodwołana traktowana jest jako wizyta odbyta i podlega opłacie zgodnie z ustalonym cennikiem. Uregulowanie płatności z tego tytułu następuje na kolejnym spotkaniu.
Za wizyty odwołane przez Psychologa nie jest pobierana opłata.
Warunkiem przyjęcia rezerwacji terminu jest podanie przez Klienta numeru telefonu i adresu email do celów komunikacji z Klientem.
Czas trwania poszczególnych spotkań oraz ich cena ustalana jest indywidualnie przy umówieniu wizyty.
W przypadku spóźnienia Klienta na umówiony termin wizyty, jej czas nie jest przedłużany, a cena nie jest zmniejszana.
Psycholog może zaprzestać świadczenia Usług w przypadku powzięcia przez niego wiedzy lub uzasadnionego przypuszczenia dotyczącego niezgodności stanu zdrowia Klienta z zadeklarowanym przy zawieraniu umowy bądź ujawnienia się nowych okoliczności, które wpływają na ocenę stanu zdrowia Klienta.
Psycholog zastrzega sobie prawo do zaprzestania świadczenia Usług w przypadku, gdy zachowanie Klienta lub jego przedstawiciela ustawowego w sposób obiektywny uniemożliwia ich prowadzenie, a także w przypadku, gdy nieobecność Klienta przekracza więcej niż 50% zadeklarowanych wizyt w harmonogramie. W takim wypadku Psycholog kieruje do Klienta oświadczenie o zaniechaniu dalszych świadczeń – z podaniem przyczyn. Oświadczenie jest wysyłane drogą e-mail.
Umowa o świadczenie usług psychologicznych wygasa automatycznie, jeśli od ostatniego spotkania lub kontaktu stron minęło 12 miesięcy, bez konieczności dodatkowego powiadomienia ze strony Usługodawcy. W przypadku ponownej potrzeby korzystania z usług po wygaśnięciu umowy, Klient zobowiązany jest do zawarcia nowej umowy.
§5. Płatności
Usługi świadczone przez Usługodawcę są płatne. Płatności uiszczane są gotówką po zakończeniu każdego spotkania. W przypadku płatności przelewem, wymagane jest zaksięgowanie płatności najpóźniej dzień przed umówionym spotkaniem. Brak płatności w tym terminie uznawany jest za rezygnację z Usługi.
Za sesje prowadzone online płatności należy dokonywać za pomocą przelewu bankowego na poniżej wskazany numer konta bankowego:
Paulina Czyżyk
50 1020 5558 1111 1565 8570 0059
Tytuł przelewu: „imię i nazwisko klienta, data spotkania”
W przypadku przeprowadzenia sesji w formie zdalnej, płatności należy dokonać przelewem z góry. Wymagane jest zaksięgowanie płatności najpóźniej dzień przed umówionym spotkaniem.
Kwota odpłatności za prowadzenie usług może być waloryzowana w związku ze zmianami wskaźnika inflacji, kosztów operacyjnych lub innych czynników ekonomicznych wpływających na koszt świadczenia usług. Informacja o zmianach dotyczących płatności zostanie przekazana Klientom z minimum miesięcznym wyprzedzeniem.
Przy zmianie ceny, Klientowi przysługuje prawo do rozwiązania umowy bez konieczności zachowania okresu wypowiedzenia, pod warunkiem złożenia stosownego oświadczenia najpóźniej na 7 dni przed datą wejścia zmiany w życie.
W przypadku spotkań, które wymagają dojazdu do Klienta (tj. poza miasto Elbląg), Usługodawcy przysługuje zryczałtowany zwrot kosztów dojazdu, wynoszący 0,70 zł za każdy przejechany kilometr. Opłata za dojazd obejmuje drogę do miejsca świadczenia usługi oraz powrót do siedziby Usługodawcy. (dojazd tam i z powrotem).
Odległość jest liczona jako najbardziej optymalna trasa pomiędzy miastami według mapy Google. Optymalna trasa jest rozumiana jako skracającą czas podróży, lecz niekoniecznie najkrótszą pod względem odległości.
Koszt dojazdu musi zostać uregulowany wraz z płatnością za sesję.
§ 6. Tajemnica zawodowa i poufność
Usługodawca zobowiązuje się do zachowania tajemnicy zawodowej oraz poufności wszelkich informacji uzyskanych od Pacjenta w trakcie świadczenia usług. Klient ma prawo do zachowania w tajemnicy przez Usługodawcę informacji z nim związanych z wyjątkami opisanymi w Regulaminie.
Usługodawca jest zobowiązany do zachowania tajemnicy zawodowej w zakresie przewidzianym w kodeksie etyki oraz przez obowiązujące przepisy prawa.
Prawo do poufności terapii przysługuje również małoletnim pacjentom. Usługodawca nie przekazuje rodzicom informacji, które uzyska od Pacjenta z zastrzeżeniem § 6 pkt. 5 Regulaminu.
W przypadku pacjentów małoletnich informacje przekazywane jego rodzicom/opiekunom prawnym ograniczone są do ogólnych wniosków i zaleceń z przebiegu spotkań z zastrzeżeniem § 6 pkt. 5 Regulaminu.
Wyjątkiem od zasady określonej w §6 pkt. 1 i 2 Regulaminu jest sytuacja zagrożenia zdrowia lub życia Pacjenta lub innych osób i inne sytuacje określone przez prawo. W szczególności dotyczy to takich sytuacji, jak:
kiedy zachowanie tajemnicy może stanowić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia Pacjenta lub innych osób;
Pacjent lub jego przedstawiciel ustawowy wyraża zgodę na ujawnienie tajemnicy;
zachodzi potrzeba przekazania niezbędnych informacji o Pacjencie związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych innym osobom wykonującym zawód medyczny, uczestniczącym w udzielaniu tych świadczeń.
Pacjent wyraża zgodę na ujawnienie tajemnicy przez terapeutę w przypadku konieczności skorzystania z konsultacji z innym specjalistą (np. lekarzem psychiatrą, seksuologiem, psychoterapeutą).
W zakresie wykonywania usługi w ramach Psychologii sportu, Usługodawca w celu optymalizacji procesu wsparcia mentalnego, może współpracować z trenerem zawodnika (Pacjenta), lub inną osobą wskazaną przez Pacjenta. Współpraca ta może obejmować wymianę istotnych informacji dotyczących postępów, wyzwań oraz potrzeb zawodnika, które mogą wpływać na jego wyniki sportowe.
Wszelkie informacje przekazywane trenerowi będą omawiane i uzgadniane z pacjentem. Współpraca z trenerem zawsze odbywa się za zgodą pacjenta, z poszanowaniem jego prywatności oraz zgodnie z zasadami etyki zawodowej i poufności.
W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia Pacjenta, wyraża on zgodę na kontakt Usługodawcy z członkiem najbliższej rodziny lub osobą do kontaktu wskazaną i upoważnioną przez Pacjenta, a także z odpowiednimi służbami według uznania Usługodawcy.
§7. Bezpieczeństwo sesji online
Sesje online są prowadzone za pośrednictwem wybranego komunikatora (np. Skype, Zoom lub inny uzgodniony komunikator) i odbywają się zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i poufności.
Klient oraz Usługodawca zobowiązują się do korzystania z bezpiecznych i aktualnych urządzeń oraz oprogramowania.
W trakcie trwania sesji online, w pomieszczeniu, w którym odbywa się sesja, nie mogą przebywać osoby trzecie.
Klient i Usługodawca zobowiązują się do korzystania z komputerów, tabletów lub smartfonów, na których zainstalowany jest legalny i aktualny system operacyjny oraz oprogramowanie antywirusowe.
Aplikacja używana do sesji online powinna być regularnie aktualizowana do najnowszej wersji dostępnej na rynku.
Klient oraz Usługodawca zobowiązują się do korzystania z zabezpieczonych połączeń internetowych, najlepiej za pośrednictwem prywatnych i bezpiecznych sieci Wi-Fi.
Klient i Usługodawca są zobowiązani do ochrony swoich urządzeń przed dostępem osób trzecich, w tym poprzez stosowanie silnych haseł.
Sesje online nie są standardowo nagrywane ani zapisywane. Nagranie sesji może odbyć się wyłącznie za obopólną zgodą Klienta i Usługodawcy.
Każda ze stron jest zobowiązana do zapewnienia stabilnego połączenia internetowego na czas trwania sesji online.
W przypadku przerwania sesji z przyczyn technicznych, Usługodawca i Klient ustalą nowy termin spotkania lub kontynuują sesję po przywróceniu połączenia w miarę możliwości.
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za stabilność oraz bezpieczeństwo systemów komunikacji takich jak Skype, serwerów pocztowych oraz innych platform cyfrowych wykorzystywanych do sesji online.
Klient, korzystając z tych usług, akceptuje regulaminy i polityki bezpieczeństwa dostawców tych usług oraz jest świadomy ewentualnego ryzyka.
§8. Dokumentacja
Usługodawca prowadzi dokumentację dotyczącą przebiegu świadczonych Usług. Dokumentacja jest prowadzona elektronicznie lub papierowo.
Dokumentacja przechowywana jest przez okres 3 lat liczony od dnia zakończenia współpracy z Pacjentem. Po upływie tego okresu dokumentacja jest niszczona w sposób nieodwracalny, zapewniający brak możliwości odzyskania danych.
Usługodawca na uzasadniony, pisemny wniosek Klienta wydaje opinie.
Usługodawca na uzasadniony, pisemny wniosek Klienta wydaje zaświadczenia. Zaświadczenie zawiera wyłącznie podstawowe informacje o korzystaniu z Usług.
Wydawanie opinii i zaświadczeń podlega dodatkowej opłacie. Cena tej usługi jest każdorazowo uzgadniana indywidualnie.
§9. Przetwarzanie danych osobowych i postanowienia końcowe
Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem jego opublikowania na stronie internetowej Gabinetu oraz w miejscu świadczenia Usług.
Usługodawca zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Regulaminie. Zmiany wchodzą w życie z dniem ich opublikowania na stronie internetowej Gabinetu. Dalsze korzystanie z Usług jest równoznaczne z akceptacją zmodyfikowanych warunków.
Korzystanie z usług świadczonych przez Gabinet oznacza akceptację niniejszego regulaminu przez Klienta.
Klient jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem przed rozpoczęciem korzystania z usług Gabinetu.
Klient jest zobowiązany do zapoznania się z klauzulą informacyjną RODO, dostępną na stronie internetowej Gabinetu lub w siedzibie Gabinetu.
W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, w szczególności Kodeksu cywilnego oraz ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.
Postanowienia regulaminu nie naruszają praw konsumenta przysługujących mu na mocy obowiązujących przepisów prawa.
Wszelkie pytania i uwagi dotyczące niniejszego regulaminu oraz świadczonych usług należy kierować do Usługodawcy za pośrednictwem danych kontaktowych podanych na stronie internetowej Gabinetu.
This is a demo store for testing purposes — no orders shall be fulfilled. Dismiss